Press "Enter" to skip to content

Spolszczyłeś visual studio? Możesz mieć problemy.

Oczywiście zacznijmy jak zwykle od scenki sytuacyjnej. Zapisałam się na kurs programowania na WP7 (windows phone 7). Niestety nie wyniosłam z niego wiele. Powód? Błędy w przygotowaniu IDE ( w tym przypadku instalacja visual studio 2010, expression studio, silverlight 4 enu, silverlight for windows phone tools, oraz windows phone developer tools). Wszystko miałam. Zainstalowane w takiej kolejności, jaka była podana w mailu. Ale…. I tak coś nie działało. Nie do końca przygotowana poszłam na kurs, z intencją, że prowadzący pomoże mi rozwiązać problem związany ze środowiskiem. Zwłaszcza, że nie działał mi także linker w c# oraz visual basic.
Prowadzący poradził mi, abym podobnie przeinstalowała wszystko. Jak się zapewne domyślacie, trochę to trwało. W tym czasie co najwyżej mogłam patrzeć co robią, ale nie mogłam się tym pobawić:(. Poza tym poszukując rozwiązań, tylko kątem oka patrzałam co się dzieje. No i DONE. Zainstalowało się.

Niestety, widok się nie zmienił. Nadal wyglądał w następujący sposób.
Widok, jaki zobaczymy po wybraniu nowy projekt
Więc może język? Podążyłam tym tropem. Może tylko nazw w szablonach nie pozamieniali. Próbowałam więc go zmienić. Odinstalowanie języka… ale gdzie? Żadne zapytania w wyszukiwarkach nie pomagały. MSDN pokazywał tylko dla wersji z 2005 roku. Aghh, jaka byłam ślepa. Po kilku godzinach patrzenia w opcjach, znalazłam narzędzia -> opcje -> środowisko -> ustawienia międzynarodowe -> English (domyślnie: Taki sam jak system Microsoft Windows).
Jak zmienić język
Potem restart środowiska…
I to był strzał w dziesiątkę. Mogłam już pisać pod wp7 i wykonywać to, co pozostali. Inne funkcje które mi krzaczyły, również przestały być problemem. Obecne po new project mam takie okienko.
wygląd okna po zmianie języka
Mam nadzieję, że Ty czytelniku zaoszczędzisz czas na poszukiwanie rozwiązania tego nurtującego problemu. Być może zostanie to poprawione w najbliższym czasie? Czekam z niecierpliwością.

4 komentarze

 1. kainsawk kainsawk

  A ktoś z innych kursowiczów’ miał działającą polską wersję?

  • adminka adminka

   Nie, wszyscy lecieli na angielskiej, nie mieli nawet polish language pack. A prowadzący nie dość że nie wiedział co z tym fantem zrobić, to sam się borykał z wykrzaczającym się expression blend:p

 2. Jesteś pierwszą osobą u której widzę VS’a w polskiej wersji, nawet nie wiedziałem że jest tłumaczenie 🙂

  • adminka adminka

   Jest jest, ale niestety, nie działa jak powinno.

Comments are closed.