Press "Enter" to skip to content

Hackaton Bachanaliowy

Hackaton to impreza polegająca na 24 godzinnym programowaniu – bez przerwy. Zakładamy, że każdy uczestnik będzie miał możliwość wybrania technologii oraz języka programowania. Członkowie naszego koła naukowego (UZ.NET) będą pomagać osobom rozpoczynającym swoją przygodę z programowaniem m.in. w doborze odpowiedniej technologii (powstanie aplikacja do tego celu, by można było również po wydarzeniu mieć możliwość ułatwienia wyboru), instalacji środowisk programistycznych, udostępnianiu materiałów. Jest to pierwsza impreza organizowana przez nasze koło naukowe, która nie jest nastawiona na żadną technologię – nawet nie ograniczamy się do danego typu języka. Zapraszamy nie tylko programistów aplikacji natywnych na PC i urządzenia mobilne, ale również webdeveloperów od htmla5, czy administratorów piszących skrypty systemowe.
Aplikacje napisane w trakcie wydarzenia będą musiały zostać opublikowane na zasadach open source w serwisach takich jak codeplex, sourceforge, github lub podobnych.
Właścicielem praw autorskich i majątkowych programu napisanego w trakcie wydarzenia pozostaje autor programu – i może go sprzedawać np. w marketach dostarczanych przez systemy operacyjne.
Warto zauważyć, że impreza jest planowana w czasie Dni Kultury Studenckiej, a samo wydarzenie jest alternatywą dla imprez tanecznych czy koncertów zespołów muzycznych – w czasie, kiedy na uczelni jest mało zajęć – więc liczymy na wysoką frekwencję, zwłaszcza wśród technicznych.
Możliwość rejestracji na wydarzenie:

Nadal szukam też normalnych miejsc z możliwością utworzenia wydarzenia. Kiedy się pojawią, na pewno je dołączę do poniższej listy. Osobiście zapraszam wszystkich, na pewno będzie ciekawie. Będzie woda do picia, jakieś ciastka, druknie się wlepki, a także spersonalizowane certyfikaty uczestnictwa.